Ekstrakcje (wyrywanie) zębów

Ekstrakcja zęba jest stosunkowo rutynowym zabiegiem.  Przed umówieniem się na zabieg, konieczne jest zrobienia zdjęcia pantomograficznego aby chirurg ocenił położenie zęba.  Przed zabiegiem chirurg znieczula miejscowo okolice usuwanego zęba w jamie ustnej za pomocą miejscowego środka znieczulającego.

Zęby usuwa się z wielu przyczyn:

  • Gdy próchnica dotrze w głąb zęba
  • Gdy zakażenie zniszczy dużą część zęba lub otaczającej go kości
  • Gdy w jamie ustnej nie mieszczą się wszystkie zęby

Bezpośrednio po usunięciu zęba bardzo ważne jest utrzymywanie tej okolicy w czystości i zapobieganie zakażeniu.  Dentysta poprosi o delikatne zagryzienie kawałka suchej, sterylnej gazy, którą należy pozostawić na miejscu przez okres 30–45 minut w celu ograniczenia krwawienia w czasie, gdy dochodzi do krzepnięcia krwi.  Przez kolejne 24 godziny nie należy palić tytoniu, intensywnie przepłukiwać jamy ustnej ani czyścić zębów w pobliżu miejsca ekstrakcji.

Po ekstrakcji należy oczekiwać pewnych dolegliwości bólowych i dyskomfortu.  W niektórych przypadkach dentysta może zalecić lub przepisać lek przeciwbólowy.  Ulgę może przynieść przykładanie do twarzy woreczka z lodem na czas do 15 minut.  Korzystne jest także picie przez słomkę, ograniczanie dużych wysiłków i unikanie gorących płynów.  Dentysta może zalecić, aby w następnym dniu po ekstrakcji rozpocząć delikatne płukanie jamy ustnej ciepłą wodą z dodatkiem soli (nie należy połykać tego roztworu).  W normalnych okolicznościach dyskomfort powinien zmniejszyć się w ciągu trzech dni do dwóch tygodni.  W przypadku przedłużającego się lub znacznie nasilonego bólu, obrzęku, krwawienia lub gorączki należy niezwłocznie skontaktować się z dentystą.

847-890-4444

kliknij numer powyżej i podaj swój numer - my zadzwonimy do Ciebie

1120 East Central Road
Arlington Heights, IL

Wyślemy nasze informacje prosto do Twojego komputera lub telefonu:

Formularze

Przed pierwszą wizytą pobierz i wypełnij nasze formularze.

Płatności

Ureguluj należności kartą kredytową lub posiadając konto PayPal - środkami z konta bankowego.

Galeria uśmiechów

Zobacz efekty nowoczesnej dentystyki estetycznej - porównaj wygląd uzębienia przed i po wizycie w naszej klinice.

Zobacz galerię »

Problem z chrapaniem?

Prospect Dental oferuje skuteczną metodę zapobiegania chrapaniu.

Dowiedz się więcej »