Kompleksowe badania kontrolne

Regularne wizyty u stomatologa pomagają utrzymać zdrowe zęby i dziąsła.  Większość wizyt u stomatologa polega na przeglądzie stanu uzębienia i dziąseł.  Regularne odbywanie takich wizyt kontrolnych (najlepiej co 6 miesięcy) sprawi, że Twoje zęby pozostaną czyste i będą Ci dłużej służyły, a także może zapobiec wielu bolesnym dolegliwościom.

Podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym możemy spodziewać się tego, iż stomatolog przeprowadzi pełny wywiad dotyczący naszego uzębienia.  Należy pamiętać aby za każdym razem informować stomatologa o zmianach jakie przewidujemy, że zaszły od ostatniej wizyty w naszej jamie ustnej.  Pozwoli to na dokładniejsze sprawdzenie miejsc wskazanych przez nas oraz zmniejszy prawdopodobieństwo przeoczenia niektórych zapalnych stanów przez stomatologa. 

W czasie wizyty kontrlolnej w gabinecie stomatologicznym możemy liczyć na dokładne czyszczenie naszych zębów przez stomatologa bądź higienistkę stomatologiczną.  Przy pomocy specjalnych instrumentów usuwany jest osad z miejsc poniżej linii dziąseł, usuwając nagromadzoną tam płytkę bakteryjną i kamień nazębny, który może być przyczyną choroby dziąseł, ubytków tkanki zęba, nieprzyjemnego zapachu z ust i innych problemów.  Stomatolog może także wypolerować zęby i oczyścić je przy pomocy nici dentystycznej.

Ponadto stomatolog przeprowadzi dokładne badanie kontrolne zębów, dziąseł i jamy ustnej w poszukiwaniu oznak zmian chorobowych lub innych problemów.  Będzie chciał pomóc nam w zachowaniu dobrego zdrowia jamy ustnej i zapobiec powstaniu poważniejszych problemów poprzez ich wyszukanie i jak najszybsze wyleczenie.

 Jeżeli nasze zęby i dziąsła będą w dobrym stanie, następną wizytę możemy zaplanować dopiero za 3-6 miesięcy.  Jeżeli potrzebne będzie dalsze leczenie, powiedzmy założenie wypełnienia, usunięcie zęba mądrości lub naprawienie złamanej korony, przed opuszczeniem gabinetu należy uzgodnić termin następnej wizyty.  Nie zapomnijmy także o zadawaniu pytań stomatologowi - jest to okazja do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.

847-890-4444

kliknij numer powyżej i podaj swój numer - my zadzwonimy do Ciebie

1120 East Central Road
Arlington Heights, IL

Wyślemy nasze informacje prosto do Twojego komputera lub telefonu:

Formularze

Przed pierwszą wizytą pobierz i wypełnij nasze formularze.

Płatności

Ureguluj należności kartą kredytową lub posiadając konto PayPal - środkami z konta bankowego.

Galeria uśmiechów

Zobacz efekty nowoczesnej dentystyki estetycznej - porównaj wygląd uzębienia przed i po wizycie w naszej klinice.

Zobacz galerię »

Problem z chrapaniem?

Prospect Dental oferuje skuteczną metodę zapobiegania chrapaniu.

Dowiedz się więcej »