Leczenie chorób dziąseł

Piękny, zdrowy uśmiech to nie tylko białe zęby.  Coraz częściej w gabinetach stomatologicznych pojawiają się pacjenci z chorobami dziąseł i przyzębia.  Przyzębie to tkanki otaczające zęby i utrzymujące je na miejscu.  Choroby przyzębia to przewlekłe bakteryjne infekcje, która powodują utratę kości utrzymującej zęby.  Choroby przyzębia, włączając zapalenie dziąseł i paradontozę, są poważnymi infekcjami, które pozostawione bez profesjonalnego leczenia powodują utratę zębów.

Choroba przyzębia może dotknąć jednego, kilku lub wszystkich zębów.  Rozpoczyna się wraz z pojawieniem się płytki bakteryjnej czyli białego osadu na zębach, powodującego zapalenie dziąseł.  Objawy to: zaczerwienienie, łatwe krwawienie podczas szczotkowania.  Najczęściej nie powoduje to dolegliwości bólowych lub są one niewielkie.  Zapalenie dziąseł jest spowodowane przez niewłaściwa higienę jamy ustnej.  Jest to choroba odwracalna dzięki profesjonalnemu oczyszczeniu zębów i poprawie szczotkowania.

Leczenie zapalenia dziąseł polega na usunięciu płytki bakteryjnej, kamienia nazębnego oraz poprawie higieny jamy ustnej.  Prawidłowe szczotkowanie pozwoli uchronić przed nawrotem choroby.  Nie leczone zapalenie dziąseł może przejść w paradontozę.  Paradontoza to destrukcyjny proces, który pozostawiony bez profesjonalnego leczenia prowadzi do utraty zębów.

Warto leczyć parodontozę, ponieważ współczesne metody leczenia pozwalają zatrzymać rozwój choroby i uratować na wiele lat własne zęby.  Kluczową rolę odgrywają tu zabiegi profesjonalnej higienizacji, które oferujemy państwu w centrum Smile.  Terapia polega na usunięciu przyczyny zapalenia przyzębia, czyli bakterii znajdujących się w płytce nazębnej i kamieniu nad i poddziąsłowym.  Jest to możliwe podczas profesjonalnych zabiegów wykonywanych przez stomatologa: scalingu (usuwanie kamienia) oraz kiretażu zamkniętego (root planing).

  • Scaling to zabieg profilaktyczny polegający na usunięciu za pomocą ultradźwięków złogów nad- i poddziąsłowych z następowym polerowaniem zębów.
  • Kiretaż wykonywany jest w znieczuleniu i polega na delikatnym oczyszczeniu powierzchni korzeni z kamienia, cementu korzeniowego zawierającego toksyny bakteryjne, głębokich kieszeni dziąsłowych oraz wygładzeniu powierzchni korzeni. 

847-890-4444

kliknij numer powyżej i podaj swój numer - my zadzwonimy do Ciebie

1120 East Central Road
Arlington Heights, IL

Wyślemy nasze informacje prosto do Twojego komputera lub telefonu:

Formularze

Przed pierwszą wizytą pobierz i wypełnij nasze formularze.

Płatności

Ureguluj należności kartą kredytową lub posiadając konto PayPal - środkami z konta bankowego.

Galeria uśmiechów

Zobacz efekty nowoczesnej dentystyki estetycznej - porównaj wygląd uzębienia przed i po wizycie w naszej klinice.

Zobacz galerię »

Problem z chrapaniem?

Prospect Dental oferuje skuteczną metodę zapobiegania chrapaniu.

Dowiedz się więcej »