Leczenie kanałowe

Istotą leczenia endodontycznego jest oczyszczenie a następnie dokładne wypełnienie wszystkich kanałów zębowych, w których doszło do zmian zapalnych lub zgorzelinowych miazgi. Stany te doprowadzają do przewlekłych zmian okołowierzchołkowych, które w okresie zaostrzeń manifestują się obrzękiem policzka, ropnymi przetokami, bólem. Odszukanie, dezynfekcja i dokładne wypełnienie systemu wszystkich kanałów pozwala na wyleczenie tych zmian i uratowanie zęba lub jego korzeni.

Nie usuwajmy więc pochopnie pozornie beznadziejnych zębów! Nowoczesna endodoncja pozwala na uratowanie większości z nich. Prawidłowo przeleczony korzeń zęba może być doskonałym filarem w przebiegu dalszego leczenia protetycznego oraz tańszą alternatywą leczenia implantologiczno – protetycznego w przypadku jego utraty.

Gabinet nasz dzięki specjalistycznemu wyposażeniu oferuje najwyższej jakości leczenie edodontyczne najnowocześniejszymi metodami. Jedynie praca z użyciem mikroskopu umożliwia nam wykrywanie anomalii rozwojowych zębów występujących w 70% przypadków (dodatkowe kanały, kanały boczne, kanały zobliterowane). Leczenie endodontyczne prowadzone tradycyjnymi metodami często doprowadza do złamania narzędzi w kanałach zębowych. W naszym gabinecie pracując pod kontrolą mikroskopu i korzystając z dodatkowych specjalistycznych urządzeń, narzędzia takie usuwamy i prawidłowo wypełniamy kanały korzeniowe.

847-890-4444

kliknij numer powyżej i podaj swój numer - my zadzwonimy do Ciebie

1120 East Central Road
Arlington Heights, IL

Wyślemy nasze informacje prosto do Twojego komputera lub telefonu:

Formularze

Przed pierwszą wizytą pobierz i wypełnij nasze formularze.

Płatności

Ureguluj należności kartą kredytową lub posiadając konto PayPal - środkami z konta bankowego.

Galeria uśmiechów

Zobacz efekty nowoczesnej dentystyki estetycznej - porównaj wygląd uzębienia przed i po wizycie w naszej klinice.

Zobacz galerię »

Problem z chrapaniem?

Prospect Dental oferuje skuteczną metodę zapobiegania chrapaniu.

Dowiedz się więcej »