Licówki

Kawa, papierosy, czerwone wino, sok z czarnych porzeczek czy nawet mocna herbata to wszystko czynniki, które odbierają naszym zębom biel.  Pożółkłe uzębienie nie tylko szpeci, ale też wpływa na samoocenę, nic zatem dziwnego, że wielu z nas korzysta z rozmaitych sposobów na to by odzyskać słynny, śnieżnobiały "Hollywood smile".  Jedną z najlepszych metod i bardzo popularnych wśród hollywoodzkich gwiazd, są porcelanowe licówki.

Licówka to bardzo cienka płytka "porcelany", którą przyklejamy na przednią powierzchnię zęba w nieinwazyjny sposób.  Porcelana nigdy nie zmienia koloru i zachowuje połysk, dzięki czemu przez długie lata pozwala cieszyć się najpiękniejszym uśmiechem (nawet u osób palących).  Licówki to szybki sposób na osiągnięcie pięknych, równych zębów w bardzo krótkim czasie możemy nimi skorygować kształt i kolor zębów, wyrównać stłoczenia lub zamknąć diastemy (przerwy między zębami).

Aby przygotować ząb do licówki w pierwszej kolejności stomatolog razem z pacjentem dobiera optymalny kolor a potem musi zeszlifować około ½ milimetra szkliwa z powierzchni zęba, co odpowiada grubości przyszłych licówek.  Tutaj niezwykle ważne jest doświadczenie stomatologa, który powinien wiedzieć ile szkliwa można usunąć, aby osiągnąć efekt kosmetyczny bez uszkodzenia zęba.  Po oszlifowaniu stomatolog robi precyzyjny wycisk, który jest wysłany do laboratorium protetycznego.  Po około 2 tygodniach licówki są gotowe, a w czasie potrzebnym do ich wykonania pacjent ma zabezpieczone zęby licówkami czasowymi.  Zanim lekarz zacementuje nowe licówki na stałe sprawdzany jest kolor i idealne dopasowanie.  Jeżeli wszytko jest w porządku a pacjent akceptuje kolor i kształt, licówki są cementowane na stałe.  Ostatni etap wiąże się z usunięciem nadmiarów cementu i sprawdzeniem zgryzu.

Obejrzyj video by dowiedzieć się więcej

Zajrzyj do naszej galerii uśmiechów by zobaczyć efekt po zainstalowaniu licówek w naszym gabinecie.

847-890-4444

kliknij numer powyżej i podaj swój numer - my zadzwonimy do Ciebie

1120 East Central Road
Arlington Heights, IL

Wyślemy nasze informacje prosto do Twojego komputera lub telefonu:

Formularze

Przed pierwszą wizytą pobierz i wypełnij nasze formularze.

Płatności

Ureguluj należności kartą kredytową lub posiadając konto PayPal - środkami z konta bankowego.

Galeria uśmiechów

Zobacz efekty nowoczesnej dentystyki estetycznej - porównaj wygląd uzębienia przed i po wizycie w naszej klinice.

Zobacz galerię »

Problem z chrapaniem?

Prospect Dental oferuje skuteczną metodę zapobiegania chrapaniu.

Dowiedz się więcej »