Plomby / wypełnienia

Wypełnienie jest to sposób na przywracanie normalnych funkcji i kształtu zęba, który został uszkodzony przez próchnicę.  Przed wypełnieniem dentysta oczyszcza ząb a następnie wypełnia oczyszczone wgłębienie wypełniającym materiałem.  Używane w naszym gabinecie wypełnienia w kolorze zębów, zwane także białymi plombami, są to plomby dentystyczne które naśladują naturalny wygląd struktury zęba.

Ich zaletą jest przede wszystkim trwałość i skład: wykonane są w przeważającej części z szkła organicznego, krzemionki oraz żywic organicznych.  Ich największą zaletą jest jednak możliwość dobrania ich koloru tak, aby były one praktycznie niewidoczne.  W standardzie istnieje 16 odcieni.  Kompozyt taki nakłada się warstwowo, a każdą warstwę utwardza się wiązka światła.  Do tego celu w gabinetach stosowana jest lampa polimeryzacyjna.

Wypełnienia te wyglądają naturalnie, a dzięki swoim właściwościom pozwalają na oszczędzanie zdrowych tkanek zęba podczas "borowania" (inaczej niż w przypadku amalgamatów nie wymagają specjalnych zaczepów aby plomba nie wypadła). Współczesne żywice światłoutwardzalne tak ściśle wiążą się z zębem, że przez to jeszcze go wzmacniają.

Odwiedź naszą galerię uśmiechów.

847-890-4444

kliknij numer powyżej i podaj swój numer - my zadzwonimy do Ciebie

1120 East Central Road
Arlington Heights, IL

Wyślemy nasze informacje prosto do Twojego komputera lub telefonu:

Formularze

Przed pierwszą wizytą pobierz i wypełnij nasze formularze.

Płatności

Ureguluj należności kartą kredytową lub posiadając konto PayPal - środkami z konta bankowego.

Galeria uśmiechów

Zobacz efekty nowoczesnej dentystyki estetycznej - porównaj wygląd uzębienia przed i po wizycie w naszej klinice.

Zobacz galerię »

Problem z chrapaniem?

Prospect Dental oferuje skuteczną metodę zapobiegania chrapaniu.

Dowiedz się więcej »