Protezy

Protezy zębowe zastępują brakujące zęby.  Mogą one być wyjmowane i z powrotem umieszczane w jamie ustnej.  Choć niektórzy przyzwyczajają się do używania protez zębowych, a protezy nigdy nie zastąpią naturalnych zębów, to jednak dostępne obecnie protezy wyglądają znacznie bardziej naturalnie i są wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.  Istnieją dwa podstawowe typy protez zębowych: pełne i częściowe.  Dentysta może pomóc w wybraniu typu protezy, jaki najlepiej odpowiada pacjentowi, w zależności od konieczności zastąpienia niektórych lub wszystkich zębów, jak również związanych z tym kosztów.

  • Tradycyjna proteza pełna jest umieszczana w jamie ustnej po usunięciu wszystkich pozostałych zębów i wygojeniu tkanek.  Wygojenie może trwać kilka miesięcy, w którym to czasie pacjent pozostaje pozbawiony zębów.
  • Bezpośrednia proteza pełna jest zakładana niezwłocznie po usunięciu pozostałych zębów.  (Podczas wcześniejszej wizyty dentysta wykonuje pomiary oraz modele szczęki.)  Choć zaletą protez bezpośrednich jest to, że pacjent nigdy nie pozostaje bez zębów, to jednak muszą one być ponownie dopasowane kilka miesięcy od rozpoczęcia użytkowania.  Jest to spowodowane tym, że kość podpierająca zęby zmienia swój kształt w trakcie procesu gojenia, co powoduje obluzowanie protezy.
  • Proteza częściowa opiera się na metalowej ramce, którą mocuje się do naturalnych zębów.  Czasem korony są umieszczane na niektórych naturalnych zębach i służą jako punkty zakotwiczenia dla protezy zębowej.  Protezy częściowe są wyjmowanymi urządzeniami, alternatywnymi względem mostów.
  • Protezy stomatologiczne mocowane na implantach zębowych stosuje się najczęściej u pacjentów całkowicie pozbawionych zębów.  Wstawienie tego rodzaju protezy polega w takim przypadku na wszczepieniu kilku implantów zębowych w żuchwie i szczęce, a następnie zamocowaniu protezy za pomocą specjalnych zatrzasków.  Protezy dentystyczne mocowane na implantach zębowych są niewątpliwie rozwiązaniem bardzo korzystnym pod względem ceny, a także nieporównywalnie wygodniejszym od tradycyjnych wyjmowanych dentystycznych protez zębowych.  
Wykonanie protezy trwa około dwóch tygodni (to zależy od liczby zębów wymagających uzupełnienia).  Jednak od usunięcia zębów do pierwszej przymiarki powinno upłynąć sześć tygodni.  Jest to okres potrzebny do wygojenia się dziąseł i kości wyrostka szczęki lub żuchwy.  Jeśli trzeba wyrwać zęby przednie, można wykonać tzw. protezę natychmiastową. Wyciski pobiera się przed ekstrakcją.  Podczas wizyty zostają wyrwane zęby i założona gotowa proteza, która działa jak opatrunek . Dziąsła i kość goją się osłonięte uzupełnieniem protetycznym.

847-890-4444

kliknij numer powyżej i podaj swój numer - my zadzwonimy do Ciebie

1120 East Central Road
Arlington Heights, IL

Wyślemy nasze informacje prosto do Twojego komputera lub telefonu:

Formularze

Przed pierwszą wizytą pobierz i wypełnij nasze formularze.

Płatności

Ureguluj należności kartą kredytową lub posiadając konto PayPal - środkami z konta bankowego.

Galeria uśmiechów

Zobacz efekty nowoczesnej dentystyki estetycznej - porównaj wygląd uzębienia przed i po wizycie w naszej klinice.

Zobacz galerię »

Problem z chrapaniem?

Prospect Dental oferuje skuteczną metodę zapobiegania chrapaniu.

Dowiedz się więcej »