Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca to specjalność stomatologiczna zajmująca się uzębieniem dzieci, która obejmuje kompleksowo: profilaktykę, leczenie chorób zębów i jamy ustnej oraz przeciwdziałanie zaburzeniom w rozwoju i wzroście narządu żucia a także leczenie wad zgryzu z zastosowaniem najnowszych osiągnięć ortodoncji.  Pedodoncja oprócz stomatologii to również psychologia dziecięca, dlatego że większość dzieci pierwsze wizyty stomatologiczne doświadczają w szczególnie zintensyfikowany sposób, co zazwyczaj ma wpływ na ich całe dorosłe życie.  Jeżeli doświadczy bólu i złych emocji, to może skończyć się to wieloletnią traumą i awersją do wizyt u stomatologa.

Właściwa profilaktyka zębów mlecznych, a później stałych przynosi wymierne korzyści w późniejszym okresie, zapobiega dodatkowym stresom, jak również jest o wiele tańsza niż leczenie.  Powstanie próchnicy nie jest jeszcze powodem do paniki.  Jest to jednak najwyższy czas, by umówić się na wizytę w gabinecie stomatologicznym.  Nowoczesne gabinety stomatologiczne oferują całą gamę możliwości bezbolesnego leczenia, a troskliwa i delikatna opieka lekarza stomatologa w połączeniu z zastosowaniem najnowszych metod leczenia próchnicy pozwala na uniknięcie jakiegokolwiek dyskomfortu w trakcie zabiegu stomatologicznego u dziecka.  Zęby mleczne, tak jak zęby stałe, mogą zostać zaatakowane przez próchnicę, która nie leczona prowadzi do przykrych i bolesnych stanów zapalnych miazgi.

Dzieci należą do tej szczególnej grupy pacjentów, której należy poświęcić znacznie więcej troski i uwagi, ponieważ niemiłe wspomnienia mogą zakorzenić się w ich psychice i niekorzystnie wpływać na późniejszy okres rozwoju.  W naszym interesie jest zapewnienie kompleksowej opieki stomatologicznej dla naszych najmłodszych pacjentówi właśnie dlatego oferujemy wiele usług , które są wykonywane w środowisku przyjemnym i przyjaznym dzieciom.

Oferujemy takie usługi jak:

  • Badania kontrolne
  • Fluoryzacje
  • Zdjęcia rentgenowskie

847-890-4444

kliknij numer powyżej i podaj swój numer - my zadzwonimy do Ciebie

1120 East Central Road
Arlington Heights, IL

Wyślemy nasze informacje prosto do Twojego komputera lub telefonu:

Formularze

Przed pierwszą wizytą pobierz i wypełnij nasze formularze.

Płatności

Ureguluj należności kartą kredytową lub posiadając konto PayPal - środkami z konta bankowego.

Galeria uśmiechów

Zobacz efekty nowoczesnej dentystyki estetycznej - porównaj wygląd uzębienia przed i po wizycie w naszej klinice.

Zobacz galerię »

Problem z chrapaniem?

Prospect Dental oferuje skuteczną metodę zapobiegania chrapaniu.

Dowiedz się więcej »