Wewnętrzne wybielanie

Nie wszystkie rodzaje przebarwień zęba można rozjaśnić w tradycyjny zewnętrzny sposób.  Zęby, które zmieniły swoją barwę w skutek leczenia endodontycznego (kanałowego) wymagają zastosowania wybielania wewnętrznego.

Przed zabiegiem wybielania konieczne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego w celu stwierdzenia czy kanał korzeniowy jest wypełniony prawidłowo oraz czy w okolicy wierzchołka korzenia nie toczy się proces zapalny.  W następnej kolejności z korony zęba usuwany jest materiał wypełniający, a w jego miejsce lekarz stomatolog umieszcza preparat, który poprzez utlenianie tkanek zęba przyczynia się do jego wybielenia.  Preparat wybielający musi być co kilka dni wymieniony na nowy.  Ilość wizyt uzależniona jest od stopnia przebarwienia korony zęba, jednak zwykle cały proces nie trwa dłużej niż 2-3 tygodnie.  Po okresie wybielania preparat rozjaśniający jest usuwany, a do zęba aplikowany jest środek neutralizujący na ok. 2 tygodnie a po tym okresie docelowe wypełnienie.

Początkowo wybielany ząb może być nieco jaśniejszy od sąsiednich zębów, jednak w ciągu kilku lub kilkunastu dni dochodzi do lekkiego ściemnienia barwy i dopasowania się koloru do barwy sąsiadujących zębów.

847-890-4444

kliknij numer powyżej i podaj swój numer - my zadzwonimy do Ciebie

1120 East Central Road
Arlington Heights, IL

Wyślemy nasze informacje prosto do Twojego komputera lub telefonu:

Formularze

Przed pierwszą wizytą pobierz i wypełnij nasze formularze.

Płatności

Ureguluj należności kartą kredytową lub posiadając konto PayPal - środkami z konta bankowego.

Galeria uśmiechów

Zobacz efekty nowoczesnej dentystyki estetycznej - porównaj wygląd uzębienia przed i po wizycie w naszej klinice.

Zobacz galerię »

Problem z chrapaniem?

Prospect Dental oferuje skuteczną metodę zapobiegania chrapaniu.

Dowiedz się więcej »