Wydłużanie koron zębowych

Zabieg polegający na poprawie plastyki dziąseł.  Jest to zabieg mikrochirurgiczny.  Dziąsła mogą nadmiernie zasłaniać koronę zęba.  Zęby wydają się wtedy krótkie, co sprawia, że mogą wyglądać mało estetycznie.  Dodatkowo w pod takimi mocno nachodzącymi dziąsłami znacznie szybciej zbierają się zanieczyszczenia, przez co szybciej może odkładać się kamień nazębny.  Tego typu trudno dostępne miejsca są zwyczajowym siedliskiem bakterii wywołujących bardzo nieprzyjemne stany zapalne, które mogą prowadzić do paradontozy.

Poddziąsłowe złamanie ściany zęba lub próchnica, sięgająca głęboko pod dziąsło, nie muszą oznaczać utraty zęba!  Uszkodzona powierzchnia powinna zostać odsłonięta przed zrobieniem odbudowy.  Nawet najlepsze wypełnienie czy korona nie wystarczy na długo, jeżeli wykona się je głęboko pod dziąsłem, gdzie nie można dobrze czyścić zębów.  Nagromadzenie bakterii może doprowadzić do nowej próchnicy, a także problemów periodontologicznych.  Dzięki procedurze wydłużania korony, na nowo kształtuje się dziąsło i kość w celu uniknięcia tych samych problemów w przyszłości.

Zabieg służy również do korekty tzw. uśmiechu dziąsłowego ("gummy smile"), kiedy podczas uśmiechania się widać za dużo dziąsła.  Wydłużamy wtedy korony kliniczne zębów i przenosimy linię dziąsłową dowierzchołkowo, aby zmniejszyć ilość tkanki i bardziej wyeksponować zęby.

847-890-4444

kliknij numer powyżej i podaj swój numer - my zadzwonimy do Ciebie

1120 East Central Road
Arlington Heights, IL

Wyślemy nasze informacje prosto do Twojego komputera lub telefonu:

Formularze

Przed pierwszą wizytą pobierz i wypełnij nasze formularze.

Płatności

Ureguluj należności kartą kredytową lub posiadając konto PayPal - środkami z konta bankowego.

Galeria uśmiechów

Zobacz efekty nowoczesnej dentystyki estetycznej - porównaj wygląd uzębienia przed i po wizycie w naszej klinice.

Zobacz galerię »

Problem z chrapaniem?

Prospect Dental oferuje skuteczną metodę zapobiegania chrapaniu.

Dowiedz się więcej »